Поведінка та звички надають великий вплив на стан нашої шкіри. Вони можуть мінімілізувати результати від щоденного догляду за шкірою або навіть повністю усунути його ефект. Ці поради повинні використовувати все незалежно від типу шкіри або віку.
1. Витирати обличчя рушником
Вологе середовище, яким є рушник для тіла, – ідеальне місце для розвитку бактерій і грибків, і, крім того, воно зберігається в умовах підвищеної вологості у ванній кімнаті. Не дивно, що після витирання обличчя з’являється запалення. Тож варто відмовитися від цієї опції. Набагато найкращим та гігієнічним рішенням буде використання одноразових паперових рушників. Завдяки цьому можна запобігти розвитку запалень.
2. Неправильний демакіяж та очищення шкіри обличчя
Перше, що повинен знати кожен – ЗАСОБИ ДЛЯ ДЕМАКІЯЖУ І ОЧИЩЕННЯ ПОТРІБНО ЗМИВАТИ !!
Неправильне видалення макіяжу також сприяє накопиченню забруднень на обличчі. Тому очищення шкіри – це обов’язковий етап. Незалежно від того, наскільки накопичилася втома до вечора, як би пізно не поверталася додому, варто ретельно видалити макіяж. Після цілого дня з макіяжем, нашій шкірі було достатньо, тепер їй потрібний відпочинок та час для регенерації. Варто звернути увагу на двоетапне видалення макіяжу.
Очищати шкіру потрібно, навіть якщо на ній не було макіяжу. Очищення шкіри обличчя однаково відноситься і до людей, які фарбуються, і до іншої групи. Наша шкіра забруднена після цілого дня і ночі, і на її поверхні знаходиться шкірне сало, залишки догляду і пил. У такому випадку варто вмитися піною або гелем, який очистить шкіру і сальні залози, і, таким чином, підготує шкіру до подальших кроків по догляду і запобігатиме розвитку запалень, а засоби догляду на чистій шкірі будуть більш ефективні.
3. Нестача гігієни під час макіяжу – миття губок і пензликів для макіяжу
Відомо, що якщо ми вкладаємо кошти в гарні пензлі для макіяжу, ми також хочемо, щоб вони виглядали добре на нашому туалетному столику. На жаль, так зберігати кисті – велика помилка. Чому? Кисті накопичують бруд та пил, які ми потім наносимо на шкіру під час макіяжу. Набагато кращим рішенням було б інвестувати в органайзер для кистей, що замикається, зберігати їх у футлярі або просто в ящику.
Губку завжди змочують перед нанесенням тонального крему, тому вона є ідеальним середовищем для зростання бактерій, як і у випадку з рушником. Крім того, залишки основи залишаються на губці, тому після кожного використання слід ретельно вимити губку і дати висохнути. Як і губку, кисті найкраще мити після кожного використання. Однак з досвіду можна сказати, що щоденне чищення може займати багато часу, особливо якщо використовується великий набір пензлів. Слід щодня мити основну кисть, а кисті для тіней намагатися мити не рідше одного разу на тиждень, переважно кожні 2-3 дні.
4. Видавлювати запалені прищі та невротична екскоріація
Іноді буває складно зупинити себе побачивши нових висипань. Якщо вже зважилася на це, то намагаємось зробити все у стерильних умовах. Ретельний демакіяж та очищення обличчя, використання паперу/марлі замість нігтів, стерильна голка та дезінфекція мають велике значення. Усунення запалення без належної підготовки може призвести до поширення бактерій на шкірі, що призведе до появи нового запалення, яке навряд чи було самоціллю.
Якщо таке відбувається постійно, можливо, це свідчить про невротичну ескоріацію. Запалення найчастіше з’являються на обличчі та спині. Постійно борючись з ними видаленням, бактерії поширюються по всьому тілу. Невротична ескоріація є психологічною проблемою (може бути викликана стресом) і повинна лікуватися.
5. Не міняти постільну білизну та не дезінфікувати регулярно телефон
Постільна білизна містить багато мертвих клітин шкіри, поту та шкірного сала. При нерегулярній зміні постільних речей можуть з’явитися забруднення шкіри і це призведе до запалення. Білизна найкраще міняти не рідше одного разу на два тижні, а бажано щотижня.
Ситуація з телефоном аналогічна – на телефоні багато бактерій, які можна перенести на шкіру при відповіді на дзвінок. Це важко запобігти тому варто не притискати телефон до обличчя під час розмови або відповідати на телефонні дзвінки в навушниках. Також рекомендується регулярно дезінфікувати телефон.